6 دلیل خوب برای خوردن موز امروز

6 دلیل خوب برای خوردن موز امروز
موز چه خوبی دارد؟

موز علاوه بر اینکه سرشار از ویتامین B6 است، منبع خوبی از ویتامین C، فیبر غذایی و منگنز است. اینها چه معنایی برای سلامتی شما دارند؟ بخش رژیم غذایی در مرکز بهداشت جامعه Tiong Bahru توضیح می دهد
تا به حال فکر کرده اید که موز چه خوبی دارد؟ موز علاوه بر اینکه سرشار از ویتامین B6 است، منبع خوبی از ویتامین C، فیبر غذایی و منگنز است. موز همچنین بدون چربی، بدون کلسترول و تقریباً بدون سدیم است. پس اینها چه معنایی برای سلامتی شما دارند؟

خانم پگی تان، متخصص تغذیه، مرکز بهداشت جامعه Tiong Bahru، یکی از اعضای گروه SingHealth، توضیح می دهد که چرا موز برای شما مفید است و چه زمانی باید آن را بخورید.

میوه خشک فله

فواید موز برای سلامتی
1. موز یکی از بهترین منابع میوه برای ویتامین B6 است
ویتامین B6 موز به راحتی توسط بدن شما جذب می شود و یک موز که در انواع میوه خشک افغانستان وجود دارد متوسط ​​می تواند حدود یک چهارم نیاز روزانه شما به ویتامین B6 را تامین کند.

ویتامین B6 به بدن شما کمک می کند:

تولید گلبول های قرمز خون،
متابولیسم کربوهیدرات ها و چربی ها، تبدیل آنها به انرژی،
متابولیسم اسیدهای آمینه
مواد شیمیایی ناخواسته را از کبد و کلیه های خود حذف کنید و
حفظ یک سیستم عصبی سالم
ویتامین B6 برای زنان باردار نیز مفید است زیرا به برآوردن نیازهای رشد کودک آنها کمک می کند.

2. موز که به اندازه میوه خشک عمده خواص دارد منابع قابل احترام ویتامین C هستند
شما ممکن است موز را با ویتامین C مرتبط نکنید، اما یک موز متوسط ​​حدود 10 درصد از نیاز روزانه شما به ویتامین C را تامین می کند.

ویتامین C کمک می کند:

از بدن خود در برابر آسیب سلولی و بافتی محافظت کنید،
بدن شما آهن را بهتر جذب می کند،
بدن شما کلاژن تولید می کند – پروتئینی که پوست، استخوان ها و بدن شما را در کنار هم نگه می دارد
با تولید سروتونین، هورمونی که بر چرخه خواب، خلق و خو و تجربه استرس و درد ما تأثیر می گذارد، از سلامت مغز حمایت کنید.
3. منگنز موجود در موز برای پوست شما مفید است
یک موز متوسط ​​حدود 13 درصد از نیاز روزانه شما به منگنز را تامین می کند. منگنز به بدن شما کمک می کند تا کلاژن بسازد و از پوست و سایر سلول های شما در برابر آسیب رادیکال های آزاد محافظت می کند.

4. پتاسیم موجود در موز برای سلامت قلب و فشار خون شما مفید است
یک موز متوسط ​​حدود 320 تا 400 میلی گرم پتاسیم را تامین می کند که حدود 10 درصد از نیاز روزانه شما به پتاسیم را برآورده می کند.

پتاسیم به بدن شما کمک می کند تا قلب و فشار خون سالمی داشته باشد. علاوه بر این، موز سدیم کمی دارد. ترکیب کم سدیم و پتاسیم بالا به کنترل فشار خون بالا کمک می کند.

 

میوه خشک صادراتی

5. موز می تواند به هضم غذا کمک کند و به رفع مشکلات گوارشی کمک کند
یک موز متوسط ​​حدود 10 تا 12 درصد از نیاز روزانه شما به فیبر را تامین می کند. هیئت ارتقای سلامت سنگاپور مصرف روزانه فیبر رژیمی 20 گرم برای زنان و 26 گرم برای مردان را توصیه می کند.

فیبرهای محلول و نامحلول نقش مهمی در سلامت شما دارند. فیبر محلول به بدن شما کمک می کند تا سطح قند خون خود را کنترل کند و از شر مواد چرب مانند کلسترول خلاص شود. فیبر نامحلول وزن و نرمی را به مدفوع می‌افزاید و اجابت مزاج منظم را برای شما آسان‌تر می‌کند. این کمک می کند تا روده خود را سالم و در برابر باکتری های مضر حفظ کنید.

موز، به خصوص موزهای تازه رسیده، حاوی نشاسته ای است که در روده کوچک شما هضم نمی شود (نشاسته مقاوم) و می تواند وارد روده بزرگ شود. چنین موزی به شما کمک می کند وزن خود را بهتر مدیریت کنید زیرا برای مدت طولانی تری سیر می مانید.

گفته می شود، موز که همانند سود میوه خشک ارزش دارد می تواند به شما در مقابله با مشکلات گوارشی مانند:

یبوست،
زخم معده و
سوزش سردل
6. موز به شما انرژی می دهد – منهای چربی ها و کلسترول
موز حاوی سه قند طبیعی – ساکارز، فروکتوز و گلوکز است که به شما منبع انرژی بدون چربی و کلسترول می‌دهد. به این ترتیب، موز، مخصوصاً برای کودکان و ورزشکاران، برای صبحانه، میان وعده ظهر یا قبل و بعد از ورزش ایده آل است.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.