10 مزیت موز قرمز برای سلامتی که نمی دانید

10 مزیت موز قرمز برای سلامتی که نمی دانید
موز برای خوردن راحت است، به راحتی هضم می شود و به وفور در دسترس است. آنها را می توان به میان وعده ها و میلک شیک ها اضافه کرد. پوست ضخیم آنها میوه را از آفت کش ها و آلاینده ها در امان نگه می دارد.

شما می توانید آنها را در هر جایی حمل کنید، و اکثر مردم می توانند آنها را به خوبی تحمل کنند. برخی گزارش های نامطلوب موز قرمز را عامل افزایش وزن می دانند. برعکس، موز قرمز برای کاهش وزن مفید است.

موز قرمز مواد مغذی بیشتری نسبت به موز زرد دارد. موز قرمز بومی هند و آسیای جنوب شرقی است. آنها همچنین در بسیاری از مناطق مانند جزایر اقیانوس آرام، استرالیا و نیوزیلند رشد می کنند. فواید موز قرمز باعث محبوبیت آن در غرب شده است.

 

میوه خشک فله

کالری موز قرمز
کالری موز قرمز در مقایسه با سایر میوه ها کمتر است. یک موز قرمز متوسط کمتر از 100 کالری به رژیم غذایی شما اضافه می کند.

فواید موز قرمز
موز قرمز فواید متعددی برای سلامتی و اندام هایی مانند پوست و قلب دارد. ما در زیر برخی از فواید موز قرمز را فهرست می کنیم.
1) موز قرمز ممکن است دارای خواص آنتی اکسیدانی باشد
موز قرمز حاوی مقدار زیادی کاروتنوئید، فلاونول و آنتوسیانین است. محتوای بالای کاروتنوئید به موز قرمز به اندازه میوه خشک عمده خاصیت آنتی اکسیدانی می دهد. محتوای آنتی اکسیدانی در موز قرمز بیشتر از موز زرد است. این آنتی اکسیدان ها رادیکال های آزاد را که باعث آسیب سلولی می شوند از بین می برند. آنتی اکسیدان ها همچنین از شما در برابر اختلالات متابولیک مانند سرطان، دیابت و بیماری های قلبی عروقی محافظت می کنند.
2) موز قرمز ممکن است فشار خون شما را کاهش دهد
پتاسیم و منیزیم موجود در موز قرمز باعث گشاد شدن عروق خونی می شود. این باعث بهبود گردش خون در بدن و کاهش فشار خون شما می شود. ترکیب پتاسیم و منیزیم موجود در موز قرمز آن را برای کاهش فشار خون بسیار موثر می کند.
3) موز قرمز ممکن است برای سلامت چشم مفید باشد
موز قرمز دارای مقادیر زیادی زآگزانتین و لوتئین است. رنگ قرمز موز قرمز از رنگدانه های کاروتنوئیدی ناشی می شود. لوتئین و بتاکاروتنوئیدها نیز در موز قرمز وجود دارند. اینها کاروتنوئیدهایی هستند که از چشم ما در برابر دژنراسیون ماکولای مرتبط با افزایش سن محافظت می کنند. اینها وقتی از غذا مصرف می شوند بسیار موثر هستند زیرا پیش ساز ویتامین A هستند. ویتامین A برای سلامت چشم ضروری است و از شب کوری جلوگیری می کند.
4) موز قرمز می تواند سلامت گوارش شما را بهبود بخشد
مادربزرگ های ما از موز قرمز برای درمان مشکلات گوارشی مانند یبوست، نفخ و اسهال استفاده می کردند. فیبر بالای موجود در موز به راحتی حرکات روده کمک می کند. حرکات صحیح روده باعث بهبود هضم و بهبود جذب مواد مغذی در بدن می شود. با درمان یبوست، موز از ایجاد توده ها جلوگیری می کند. حرکات منظم روده همچنین محافظت در برابر سرطان روده بزرگ را ارائه می دهد. فیبر موجود در موز قرمز همچنین به بهبود کیفیت باکتری های روده کمک می کند. فیبر پری بیوتیک مانند انسولین و فروکتولیگوساکاریدهای موجود در موز قرمز، تنوع باکتری های روده را افزایش می دهد. فیبر التهاب روده را کاهش می دهد. موز قرمز غذای مناسبی برای افراد مبتلا به ناراحتی معده است که به رژیم غذایی ملایم و آسان هضم نیاز دارند. موز الکترولیت هایی مانند پتاسیم را که در هنگام اسهال و استفراغ از بین می رود را جبران می کند. مصرف منظم موز قرمز خطر ابتلا به مشکلات گوارشی مانند بیماری کرون و بیماری التهابی روده را کاهش می دهد. این میوه دارای اثر ضد اسیدی است که سوزش سر دل را آرام می کند. اگر به طور منظم مصرف شود، موز قرمز می تواند سوزش سر دل را به طور کامل درمان کند. استفاده از موز نارس برخلاف لیمو ترش جهرم می تواند از مزایای نشاسته مقاوم برخوردار باشد. این نوع کربوهیدرات پس از هضم در روده کوچک باقی می ماند. این نشاسته غذای باکتری های خوب روده شما می شود. نشاسته پس از شکستن میکروب ها و تخمیر به روده بزرگ وارد می شود. در اینجا اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه (SCFA) تولید می کند. این اسیدهای چرب نقش مهمی در پیشگیری از بسیاری از بیماری های مزمن دارند.

5) موز قرمز برای قلب
این واقعیت که موز قرمز سرشار از پتاسیم است آن را برای قلب مناسب می کند. پتاسیم با اثرات سوء سدیم مقابله می کند. همچنین فشار خون را کاهش می دهد. فشار خون قلب را در برابر بیماری های قلبی و حملات قلبی آسیب پذیر می کند. وجود منیزیم در موز قرمز برای سلامت قلب نیز مفید است.

میوه خشک صادراتی

 

6) فواید موز قرمز برای باروری
موز قرمز سرشار از پتاسیم، آنتی اکسیدان ها و ویتامین B6 است که باروری را بهبود می بخشد. استرس اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد بر تخمک های تولید شده توسط تخمدان ها تأثیر منفی می گذارد. فواید موز قرمز برای باروری نیز به دلیل آنتی اکسیدان های موجود در موز قرمز است که به محافظت از تخم مرغ در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد کمک می کند.

علاوه بر این، بتاکاروتن موجود در موز قرمز رشد سلولی را تشویق می کند. همچنین از سقط جنین زودرس جلوگیری می کند.

7) موز قرمز برای کاهش وزن
شما می توانید به طور موثر از موز قرمز که قیمتی پایین تر از قیمت لیمو ترش دارد برای کاهش وزن استفاده کنید. این به این دلیل است که موز قرمز یک غذای کم کالری است. این میوه دارای فیبر زیادی است که به راحتی توسط بدن تجزیه می شود. در نتیجه پس از خوردن یک موز قرمز برای مدت طولانی تری احساس سیری می کنید. این باعث کاهش کل کالری دریافتی شما می شود.

موز قرمز همچنین از متابولیسم حمایت می کند زیرا حاوی ویتامین B6 است. این ویتامین با افزایش تولید گلبول های سفید و آنتی بادی های ایمنی به عملکرد متابولیک سالم کمک می کند. یک فرآیند متابولیک سالم سطح انرژی شما را در طول روز ثابت نگه می دارد و کاهش وزن را آسان تر می کند.

قندهای طبیعی مختلف در موز قرمز در مراحل مختلف تجزیه می شوند. این بدان معنی است که شما در طول روز انرژی و انرژی پایدار دریافت می کنید. انتشار مداوم قند در جریان خون، هوس غذایی را کاهش می دهد. در نتیجه، می‌توانید از موز قرمز برای کاهش وزن بدون احساس گرسنگی استفاده کنید. انرژی بیشتر به معنای فعالیت بدنی بیشتر است که منجر به کاهش وزن می شود.

پتاسیم موجود در موز قرمز سلامت عضلات را بهبود می بخشد و از گرفتگی عضلات در حین ورزش جلوگیری می کند. این بدان معناست که می توانید فعالیت های بدنی طولانی تری را بدون ناراحتی انجام دهید. این بیشتر به کاهش وزن کمک می کند. با این حال، ممکن است استفاده از موز قرمز برای افزایش وزن مفید نباشد.

8) موز قرمز برای نوزادان
نوزادان برای رشد خود به تغذیه مناسب نیاز دارند. موز قرمز حاوی چربی کم و فیبر بالا است. این میوه منبع خوبی از کربوهیدرات های سالم، مواد معدنی، کلسیم و آهن است.

موز قرمز همچنین منبع عالی آنتی اکسیدان است. محتوای آب بالایی دارند و به راحتی هضم می شوند. موز قرمز همانند انجیر صادراتی شیرین تر و غنی تر از موز زرد است. استفاده از موز قرمز برای رژیم غذایی نوزادان فواید دوگانه فیبر بالا و چربی کم را به آنها می دهد.

موز قرمز خامه ای له شده غذای مناسبی برای از شیر گرفتن نوزادان است. ترکیب موز قرمز با سایر غلات و غذای کودک طعم و ارزش غذایی آنها را افزایش می دهد.

بدیهی است که نوزادان می توانند بدون اجتناب از افزایش وزن ناسالم از خوردن غذاهای شیرین لذت ببرند. استفاده منظم از موز قرمز برای نوزادان به افزایش وزن سالم آنها کمک می کند. همچنین به آنها کمک می کند تا سریعتر به نقاط عطف رشد خود برسند.

 

انواع میوه خشک افغانستان

9) فواید موز قرمز برای پوست
ویتامین C و کاروتنوئیدهای موجود در موز قرمز پیری را کاهش می دهند. ویتامین C باعث افزایش تولید کلاژن می شود. کلاژن برای سلامت پوست و مو ضروری است. وجود کلاژن کافی از افتادگی پوست جلوگیری می کند. همچنین باعث می شود پوست صاف و سفت به نظر برسد. ویتامین C همچنین ظاهر خطوط ریز و چین و چروک را به تاخیر می اندازد.

فواید موز قرمز برای پوست را می توان از طریق استفاده موضعی در بسته های صورت نیز بدست آورد. هنگامی که موز قرمز که همانند سود میوه خشک ارزش دارد روی پوست استفاده می شود، محتوای آب بالای موز قرمز پوست را آبرسانی می کند. در نتیجه، استفاده منظم از آنها بر روی پوست می تواند پوستی جوان را بدون عوارض جانبی مضر حفظ کند. پوستی که به خوبی هیدراته شده است، به راحتی خشک نمی شود یا پوسته پوسته نمی شود.

10) موز قرمز در دوران بارداری
موز قرمز حاوی مقادیر زیادی ویتامین C و بتا کاروتن است. اینها آنتی اکسیدان های قوی هستند که سیستم ایمنی شما را تقویت می کنند. یک سیستم ایمنی قوی، مبارزه با میکروارگانیسم های مضر، ویروس ها و باکتری ها را برای بدن آسان تر می کند. علاوه بر این، سلامت مادر به رشد کامل جنین کمک می کند.

ویتامین B6 موجود در موز قرمز به بدن در ساخت هموگلوبین کمک می کند. این امر از کم خونی در زنان باردار جلوگیری می کند. موز قرمز همچنین بدون افزودن کالری های ناسالم و افزایش وزن، احساس سیری طولانی تری در زنان باردار می کند.

زنان باردار به کلسیم بیشتری نیاز دارند. محتوای کلسیم موجود در موز قرمز برای زنان باردار با رفع نیازهای کلسیم آنها مفید است. علاوه بر این، زنان باردار بیشتر مستعد مشکلات گوارشی مانند نفخ، حالت تهوع، نفخ شکم و یبوست هستند. مصرف موز قرمز مانند لیمو سیر در دوران بارداری می تواند به حفظ هضم سالم و جلوگیری از یبوست کمک کند.